Öneri Formu


Tuz Banyosu

SPA

Tuz odasının faydaları ;

* Akciğerlerin ve solunum yollarının temizlenmesi
* Astım
* Sedef
* Egzama
* Bronşit
* Kronik Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları
* Stres ve Uykusuzluk
* Cildin yenilenmesi
* Sigara İçicilerinin bırakmasında destekleyici özelliği
* Dolaşım sistemine destek
GİBİ BİR ÇOK HASTALIĞI TEDAVİ ETMEKTEDİR.

Tuz Terapisi Nasıl Uygulanır
Tuz terapi odalarının özel tasarımları sakinleştirici ve yatıştırıcı ortam sağlar. Bu özel ortam sayesinde günlük kaygı ve düşüncelerden uzaklaşırsınız. Sağlığınızı düzenleyici bu seanslarda konforlu koltuklarla uyumlu rahatlatıcı beyaz duvarlar, dinlendirici müzik, hafif ışık ve taze temiz hava size eşsiz bir ortam sunar.

Tuz terapisi seansı 20-40 dakika arasındadır. Tuz terapisinin Başlangıçta 5 gün üst üste daha sonra da Mümkünse ayda bir kez alınması tavsiye edilir. Ayakkabısız ve herhangi bir parfüm kullanılmadan girilir.

45 dakikalık bir seans boyunca insansın almış olduğu tuz miktarı bir çorbada bulunan tuzun 10/1' i kadardır.

Terapi süresince çalan müzik ve loş ortam kişinin rahatlamasına yardımcı olur. Kişiler terapiye çocukları ile beraber girebilirler ve çocuklar Terapi süresince ‘ Tuz Mağarası Maceraları’ oyunları ile keyifli vakit geçirirler.

Tuz Odaları
Genellikle tuz odaları tek veya iki odalı olarak tasarlanırlar. Tek odalı sistemlerde halojeneratör hasta odasına yerleştirilir. İki odalı sistemlerde ise hasta odasından ayrı olarak halojenaratörün veya kontrol panelinin olduğu operatör odası bulunur. Hasta odasının yapısında hasta alma kapasitesi göz önüne alınmalıdır. Kişisel hijyen ve yeterli havalandırma için kişi başına 4 m3 hacimden daha az ortam olmamalıdır. Odanın büyüklüğü konusunda ise bir sınırlama yoktur ancak en iyi verim aralığında olması için odanın 150 m3 den daha fazla hacimde olması önerilmemektedir.

Hasta odasındaki duvarlar, dekoratif elemanlarla birlikte, eşsiz bir teknoloji yardımıyla doğal tuz ile kaplanır. Tuz kaplı duvarlar estetik durmasının yanında ses yalıtımını, sıcaklığın ayarlanmasını, odadaki nemi ve aerosol ortamının bakterilerden arınmasını sağlar.